URFALI MIRAC ILIK NAKLI BEKLIYOR

URFALI MIRAC ILIK NAKLI BEKLIYOR
26 Haziran 2020 - 09:07 - Güncelleme: 26 Haziran 2020 - 09:23

Şanlıurfalı olan Halil ve Gül İpek çiftinin 5,5 yaşındaki oğulları Mahmut Miraç İpek yaklaşık bir buçuk yıldır lösemi ile savaşıyor. Küçücük bedeniyle hastalığa karşı savaşını sürdüren Miraç, ailesinin çekmiş olduğu videoda tüm Türkiye’ye seslenerek lütfen bana donör olur musunuz size ihtiyacım var diyerek yardım bekliyor.

Şuan ailesiyle birlikte Adana’da bulunan Miraç için aile fertlerinden alınan numuneler neticesinde uygun donör sağlanamadı. Amca Müslüm İpek, yeğeni Miraç için mücadelesini sürdürüyor. İpek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sergi ve Konferans Salonunda Kızılay tarafından kurulan kan bağışı istasyonunda kan vermek için gelen vatandaşlardan yeğeni Miraç ve onun gibi Lösemi ile mücadele eden çocuklar için Kök Hücre bağışçısı olmaları ricasında bulundu.

Amca Müslüm İpek, Miraç’ın yaklaşık bir buçuk yıldır Lösemi ile mücadele ettiğini, ailenin şuan tedavi için Adana’da olduğunu ve uygun donörün bulunmaması halinde Miraç’ın iyileşme şansının olmadığını ifade etti. Şanlıurfalılara ve tüm Türkiye’ye seslenen Amca Müslüm İpek, Kök Hücre bağışının zor olmadığını ve naklinin ise korkulacak bir durum olmadığını belirterek, “Miraç ve Miraç gibi olan çocukları el ele verip kök hücre bağışında bulunarak kurtarabiliriz” ifadelerini kullandı.

Bu haber 151 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum