ŞANLIURFA UNUTULAN MEMLEKET!

Şanlıurfa aile hekimleri derneği olarak yıllarca sahada yaşanan sorunları anlattık anlatmaya devam ediyoruz. Şanlıurfa da aile sağlığı çalışanı açığı yıllarca artarak günümüzde 100 aile hekimliği biriminin aile sağlığı çalışanı olmayacak hale gelmiştir.

ŞANLIURFA UNUTULAN MEMLEKET!
16 Ekim 2020 - 13:12 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 13:31

Şanlıurfa aile hekimleri derneği olarak yıllarca sahada yaşanan sorunları  anlattık anlatmaya devam ediyoruz. Şanlıurfa da aile sağlığı çalışanı açığı yıllarca artarak günümüzde 100 aile hekimliği biriminin aile sağlığı çalışanı  olmayacak hale gelmiştir. ŞUAHED olarak bu konuda yazdığımız sayısız yazıya görüşmeye rağmen ne bakanlık yetkilileri ne milletvekilleri bu kanayan yaraya 7 yıldır çözüm bulamadığı gibi derinleşmesine  göz yummuşlardır. Yetkillilere  sesleniyoruz Türkiyede  en çok anne ve bebeğin  olduğu bir ilde bebek ve anne ölümlerini eksik olan personel açığını gidermedenmi çözeceksiniz 7 yıldır büyüyen  bu sorunu görmezden gelmeniz halkımıza bir ceza niteliğindedir.100 aile hekimliği biriminde  hemşire yokluğu demek 8 bin bebeğin ,7 bin gebenin eksik hizmet alması demektir. Bunu 7 yıldır  düzeltmememimizin  mazereti olamaz  .Çözüm önerileri yıllardır basit ve açık.
1 -Hastaneden geçiş müfakatname  şartları asgari   düzeye çekilip düzeltilmeli.
2 -Maliye bakanlığının sağlık bakanlığına urfa için verdiği 140 dış  alım  kadrosu 240 çıkarılmalı.
3-Bakanlık kadro atamalarında  3 ay üzeri boş kalan birimler direk kadro atamasına açılmalıdır.

ŞUAHED olarak halkımızın  sağlığını ve Şanlıurfamızın sağlık hizmetine ulaşımını önemsedik önemsiyoruz bu konudaki sorunları iletmeye sonuna kadar devam edeceğiz..Saygılarımızla

ŞUAHED YÖNETİM KURULU 

  

Bu haber 509 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum