Hasankeyf'te kopan liman köprüye bağlandı

Yukarı Hasankeyf bölgesinde tarihi yerlerin ziyaret edilmesi amacıyla baraj gölünün her kotunda tekneler ile ulaşımı sağlayacak yüzer limanlar oluşturuldu. Batman’ın Hasankeyf ilçe merkezinde baraj gölü üzerinde milyonlarca lira harcanarak yapılan yüzer limanlardan biri dün şiddetli rüzgarın etkisiyle koptu. Rüzgarın şiddetine dayanamayarak kopan liman, beraberindeki tekneyle birlikte gölün açıklarına doğru savruldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da incelemelerde bulunduğu

Hasankeyf'te kopan liman köprüye bağlandı
Editör: Salih Yavuz
21 Haziran 2020 - 15:51 - Güncelleme: 21 Haziran 2020 - 16:00

Yukarı Hasankeyf bölgesinde tarihi yerlerin ziyaret edilmesi amacıyla baraj gölünün her kotunda tekneler ile ulaşımı sağlayacak yüzer limanlar oluşturuldu.
Batman’ın Hasankeyf ilçe merkezinde baraj gölü üzerinde milyonlarca lira harcanarak yapılan yüzer limanlardan biri dün şiddetli rüzgarın etkisiyle koptu.

Rüzgarın şiddetine dayanamayarak kopan liman, beraberindeki tekneyle birlikte gölün açıklarına doğru savruldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da incelemelerde bulunduğu Hasankeyf’te o esnada şans eseri liman üzerinde kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi.


Limanın koptuğu o anlar ise çevrede bulunan vatandaşların cep telefonu kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kopan liman, ilçe sakinleri tarafından Hasankeyf 2 Köprüsü’nün ayaklarına bağlandı. Kopan liman ile ilgili henüz yetkililerden bir açıklama yapılmazken, şu ana kadar herhangi bir müdahalede bulunulmaması ise tepkilere neden oldu.


Hasankeyf Kültür Derneği Başkanı Ahmet Akdeniz, kopan limanın vatandaşlar tarafından tekneler aracılığıyla köprü ayağına bağlandığını, henüz ilgililerin bir müdahalede bulunmadığını belirtti.


 

Bu haber 68 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum