CEZAEVİNDE KORKUNÇ CİNAYET

Trabzon Beşikdüzü cezaevinde çıkan kavgada daha önceden yemekhaneden çaldığı yemek kaşığını duvarlara sürtüp bileyerek keskin hale getiren Sezgin T. aynı suçtan mahkum olan Bülent Ç. yi öldürdü. Her iki mahkumun da cinsel suçlardan hükümlü olduğu öğrenildi.

CEZAEVİNDE KORKUNÇ CİNAYET
08 Eylül 2020 - 21:48

Olay Trabzon Beşikdüzü ilçesinde T Tipi Ceza ve İnfaz Kurumu'nda gerçekleşti.Sezgin T. ve Bülent Ç. İsimli mahkum arasında çıkan kavgada, Cinsel saldırı, Hürriyetten yoksun bırakma ve Hırsızlık gibi suçlardan 52 yıl hüküm giyen Sezgin T. Hürriyetten yoksun kılma ve Cinsel saldırı suçlarından 16 yıl hapis cezası alan Bülent Ç.' yi kendi yaptığı kesici bir alet ile öldürdü.

CİNAYETİ KAŞIK İLE İŞLEDİ

Sezgin T. İsimli mahkumun daha önce yemekhaneden çaldığı kaşığı duvarlara sürüyerek bilediği ve kavga esnasında Bülent Ç.'nin sırtına sağladığı öğrenildi. Kanlar içinde yere yığılan Bülent Ç. İnfaz koruma memurlarının yardımıyla hastaneye kaldırıldı.Fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

"İSTEDİĞİM NAKİL YAPILMADIĞI İÇİN ÖLDÜRDÜM"

Cinayetin ardından cezaevine giden cezaevi savcısına ifade veren Hükümlü Sezgin T. " İstediğim cezaevine naklim yapılmadığı için cinayet işledim" dediği öğrenildi. Cinayeti soruşturan savcı olayla iş ilgili görgü tanıkları olup olmadığını araştırıyor.
   Öldürülen Bülent Ç. 2015 yılında Cinsel saldırı suçunu işlerken Belediye çalışanı olduğundan öfkeli kalabalık Belediye önünde toplanmıştı.

Bu haber 246 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum