Bozova'yı kahreden haber!

Bozova’yı kahreden haber! 3 çocuk boğuldu Şanlıurfa’dan Sivas’a şeker pancarı çapası ve hasadı için giden mevsimlik tarım işçileri, bugün serinlemek için Kızılırmak’a giren 3 çocuk bir daha çıkamadı.Kaybolan yetişkinin ise tepkilerden korkarak olay yerini terk ettiği belirtildi.

Bozova'yı kahreden haber!
Editör: Salih Yavuz
11 Haziran 2020 - 19:58 - Güncelleme: 11 Haziran 2020 - 20:03

Bozova’yı kahreden haber! 3 çocuk boğuldu


Şanlıurfa’dan Sivas’a şeker pancarı çapası ve hasadı için giden mevsimlik tarım işçileri, bugün serinlemek için Kızılırmak’a giren 3 çocuk bir daha çıkamadı.Kaybolan yetişkinin ise tepkilerden korkarak olay yerini terk ettiği belirtildi.

Olay Sivas’a 15 kilometre mesafedeki Kızılkavrak köyü yakınlarında meydana geldi. Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinden Sivas’a şeker pancarı çapası ve hasadı için giden mevsimlik tarım işçileri, serinlemek için Kızılırmak’a girdi. Yaşları K.A. (12), M.A. (12) ve M.D.'nin (7) olduğu öğrenilen kişiler birbirlerini kurtarmaya çalışırken akıntıya kapılarak boğuldular.

Olay yerine çağrılan AFAD ve jandarma ekipleri ırmakta kaybolan 4 kişinin bulunması için balık adamlar su altında arama yaptı. Balık adamlar 3 kişinin cansız bedenini sudan çıkararak otopsi için adli tıp kurumuna gönderdi.

Boğulan kişilerin Yaylak ve Yukarı Göklü mahallesinden olduğu öğrenildi. Aileler, Sivas’a giderek cenazelerini almak için yola çıktı.

Mevsimlik işçilerin ailelerinin Antep’te oturduğu öğrenildi.

Detaylar geldikçe güncellenecektir.

Bu haber 162 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum